Mod TayVoy

Sterownikiem moda jest TayVoy-U-m.

Mod wygląda jak na poniższym szkicu.

Główne cechy kontrolera moda:

 • Sterowanie jednym przyciskiem.
 • Dwucyfrowy, wyświetlacz siedmiosegmentowy LED o wysokości znaku 5mm.
 • Zasilanie z dwu ogniw Li-Ion 18350 połączonych szeregowo. Zalecamy używanie ogniw z zabezpieczeniami ( Protected).
 • Zakres rezystancji grzałek – od 1,0 Om do 5 Om (może być więcej ale nie uzyska się mocy powyżej 7W).
 • Zakres regulacji napięcia skutecznego na grzałce – od 3,0V do 6,0V z rozdzielczością 0,1V.
 • Pomiar i wyświetlanie napięcia ogniw nieobciążonych i pod obciążeniem z rozdzielczością 0,1V.
 • Sygnalizacja zwarcia grzałki.
 • Funkcja wstępnego podgrzewania knota (watki, siatki) dla zmniejszenia gęstości i lepkości płynu. Może być przydatna w chłodne dni i przy używaniu gęstych mieszanek.
 • Osiem predefiniowanych charakterystyk grzania (A1 do A8)
 • Jedna charakterystyka programowana przez użytkownika (A9). Czas 8 sekund podzielony na odcinki 0,5 sekundy.
 • Programowany czas odcięcia grzania w zakresie 5 do 15 sekund.
 • Blokada grzałki przez cztery naciśnięcia,  a następnie przytrzymanie przycisku przez czas ponad 1.5 sekundy. Odblokowanie przez cztery naciśnięcia.
 • Zabezpieczenie przed nadmiernym rozładowaniem ogniw, blokujące grzanie gdy napięcie pod obciążeniem spadnie poniżej napięcia progowego, ustawianego w zakresie 5,4V do 5,9V (2,7V do 2,95V na ogniwo).

Sposób użycia

W treści będą używane zamiennie terminy kontroler i regulator. Oznaczają one układ elektroniczny sterujący pracą moda. Układ przez większość czasu jest w stanie uśpienia, wyświetlacz jest wygaszony, a pobór mocy znikomy. Wciśnięcie przycisku uaktywnia kontroler. Regulator przechodzi ponownie do stanu uśpienia jeśli przycisk nie był wciśnięty przez czas około czterech sekund. Przy wielokrotnym naciskaniu przycisku należy stosować prędkość zazwyczaj używaną przy dwukrotnym kliknięciu myszką komputerową.

Włączenie grzania

Naciskanie przycisku powoduje włączenie regulatora i podawanie napięcia na grzałkę. Napięcie jest podawane zgodnie z wybraną charakterystyką A1 do A9.

Włączenie podgrzewania

Dwa naciśnięcia przycisku powodują włączenie funkcji podgrzewania. Na wyświetlaczu pojawia sie napis PH (Pre-heating), a następnie wartość zadana napięcia i potem numer wybranej charakterystyki. Po czterech sekundach układ usypia.

Zwiększanie napięcia zadanego

Jeśli układ jest uśpiony naciskamy przycisk trzy razy. Pojawią się symbole przypominające groty strzał skierowane w prawo do góry. Teraz każde naciśnięcie przycisku powoduje zwiększenie wartości zadanej o 0,1V. Jeśli wartość zadana osiągnie 6,0V, następne naciśnięcie spowoduje przejście do 3,0V itd.

Zmniejszanie napięcia zadanego

Wciskamy przycisk cztery razy. Pojawią się symbole przypominające groty strzał skierowane w lewo do dołu. Każde naciśnięcie spowoduje obniżenie napięcia zadanego o 0,1V. Jeśli wartość zadana osiągnie 3,0V, następne naciśnięcie spowoduje przejście do 6,0V itd.

Wybór charakterystyki nagrzewania

Jeśli układ jest uśpiony, naciskamy przycisk pięć razy. Na wyświetlaczu pojawi sie numer poprzednio wybranej charakterystyki (A1 do A9) Teraz każde naciśnięcie przycisku powoduje wybór następnej charakterystyki. Po osiągnięciu A9, następne naciśnięcie powoduje przejście do A1 itd.

Wybór czasu odcięcia grzania

Jesli układ jest uśpiony naciskamy przycisk sześć razy. Pojawi sie napis HL (Heating Limit) i w chwile potem liczba. Określa ona  czas, w sekundach, po którym nieprzerwane naciskanie przycisku spowoduje wyłączenie grzania. Każde naciśnięcie przycisku zwiększa ten czas o jedną sekundę. Po osiągnięciu wartości 15, następne naciśnięcie spowoduje przejście do 5 itd.

Programowanie charakterystyki grzania A9

Wciskamy przycisk pięć razy, następnie trzymamy wciśnięty przez czas dłuższy niż 1,5 sekundy. Na wyświetlaczu pojawi się „P1”, a następnie wartość liczbowa z zakresu 0,5 do 1,5 (patrz tabela  https://tayvoy.com/krzywa-grzania/) Teraz każde naciśnięcie przycisku zwiększy tą wartość o o,1. Jeżeli osiągnie 1,5, następne naciśniecie spowoduje przejście do 0,5 itd. Jeśli przez 2 sekundy przycisk nie był naciśnięty, wyświetli się „P2” i ponownie wartość liczbowa, którą można zmienić w sposób podany wyżej. I tak kolejno aż do „6P”. Następnie układ zapisze wprowadzone wartości i uśnie. Zostanie też wybrana charakterystyka A9, czyli ostatnio zaprogramowana. Programowanie odbywa się zawsze poprzez modyfikację ostatnio wybranej charakterystyki. Jeśli wybraliśmy A3 i chcemy ją zmodyfikować, to wchodzimy, w sposób wyżej opisany, w tryb programowania charakterystyki i zmieniamy współczynniki w odpowiednich odcinkach czasowych. Nowa charakterystyka będzie zapisana do pamięci (A9) i przy następnym wybudzeniu układu używana jako bieżąca.

Czas do zablokowania grzania

Jeżeli przycisk, w trybie grzania, był naciśnięty nieprzerwanie przez czas równy czasowi odcięcia grzania i dodatkowo 5 sekund, nastąpi zablokowanie kontrolera i będzie wyświetlana tylko kropka dziesiętna. W tym stanie, naciskanie przycisku powoduje jedynie wyświetlanie kropki dziesiętnej. Powrót do normalnej pracy jest możliwy po odblokowaniu kontrolera, bądź odłączeniu i  podłączeniu zasilania.

Blokowanie regulatora

Ta funkcja zapobiega niepożądanemu włączeniu grzania przez przypadkowe wciskanie przycisku. Naciskamy przycisk cztery razy, jak dla trybu zmniejszania napięcia zadanego. Następnie naciskamy przycisk przez czas dłuższy niż 1,5 sekundy. Pojawi się napis Lo (Locked). Od tego momentu naciśnięcie przycisku powoduje jedynie wyświetlenie Lo. Powrót do normalnej pracy jest możliwy po odblokowaniu kontrolera, bądź odłączeniu i ponownym podłączeniu zasilania.

Odblokowanie kontrolera

Gdy regulator został zablokowany ręcznie bądź automatycznie, po przekroczeniu limitu czasu, powrót do normalnej pracy jest możliwy poprzez czterokrotne naciśnięcie przycisku.

Napięcie progowe zasilania

Dla zabezpieczenia ogniw przed nadmiernym rozładowaniem, napięcie pod obciążeniem jest porównywane z wartością progową. Gdy napięcie spadnie poniżej tej wartości, układ zostanie zablokowany i wyświetli się napis U0. Odblokowanie można przez wymianę baterii. Przedtem, gdy napięcie pod obciążeniem spadnie poniżej 6,5V będzie wyświetlany napis UL (Voltage Low) uprzedzający o konieczności wymiany ogniw. Jest możliwość wyboru wartości napięcia progowego w zakresie 5,4V do 5,9V. Dla zmiany napięcia progowego należy nacisnąć przycisk siedem razy. Pojawi się napis Ut(Voltage treshold), teraz każde naciśnięcie zwiększa napięcie progowe o 0,1V. Po osiągnięciu 5,9V następne naciśnięcie spowoduje przejście do 5,4V itd. cdn.

Konstrukcja mechaniczna

Obudowa jest z metalu (aluminium anodowane).

53 Responses to Mod TayVoy

 1. john says:

  Oj się już nie doczekamy 🙂

  • tayvoy says:

   Tak na razie wyszło. Ponieważ postanowiłem trochę przebudować regulator i zaprojektować zupełnie nowa elektronikę, a ponadto robię swój parownik więc nie mam w tej chwili czasu na zajęcie się rurką.

 2. Zamzar says:

  Mamy nowy miesiąc, są jakieś wieści?

  • Zamzar says:

   No dobra, minęły kolejne 2 miesiące i ciągle zero odzewu. Coś się dzieje w temacie? Urlop? Czy projekt zarzucony?

 3. fredek says:

  Jakieś nowe wieści są może ?

 4. Stress says:

  Jako, że połowę Kwietnia dawno mamy za sobą, ciekawi mnie czy jest jakiś postęp w pracach nad modem. Mam nadzieję, że projekt nie został zarzucony i mimo nieustannych poślizgów wreszcie ujrzy światło dzienne.

  • tayvoy says:

   Nie został zarzucony.
   Materiał, stal nierdzewna, już jest zakupiony.
   W tej chwili robię jeszcze zmiany w programie i być może małą zmianę sprzętową.
   Ponieważ może to wpłynąć na niektóre wymiary moda lub sposób obróbki, na razie materiał czeka.
   W następny piątek będę rozmawiał z osobą która ma wykonać prototyp.
   Po zmontowaniu pierwszej rurki i wniesieniu ewentualnych poprawek będzie zrobiona druga sztuka.
   Potem będzie wykonane tyle, na ile wystarczy mi regulatorów, ponieważ TayVoy-U-m nie będzie wznawiany.

   • Lista z zielonego forum, ta z zapisami na TVP, ciągle będzie miała pierwszeństwo?

   • @leeeeech says:

    cytat:”…ponieważ TayVoy-U-m nie będzie wznawiany…”

    No to się teraz przeraziłem 😦
    Czekam sobie grzecznie już tyle miesięcy… a teraz może się okazać, że się nie załapię 😦
    Od czasu zgubienia mojego egzemplarza „TVP”, „skazany” na używanie PV, wiem że Twoja elektronika jest stworzona pod mój typ palenia.
    Nie marudzę… ale żal jak „marzenia” odchodzą w niebyt 🙂
    Pozdrawiam
    @leeeeech

    • tayvoy says:

     Regulator TayVoy-U-m, po ostatnich, jeszcze nie publikowanych, zmianach, wyczerpał swój potencjał modernizacyjny.
     Przynajmniej mnie nic nie przychodzi do głowy.
     Powielanie go w obecnej postaci byłoby dla mnie wyrobnictwem, jak lepienie kolejnego glinianego kogutka.
     Za jakis czas wykonam krótkie serie innych sterowniczków.
     Ale to dopiero po skończeniu rurek.

     Osoby, które nabyły regulator TayVoy zanim stał się znany, mają specjalne prawa.

 5. _Monter_ says:

  Gratuluję zmian w oprogramowaniu Tajvoj. Dzięki Twojemu zaangażowaniu w ten temat kultura wapowania ma inny, lepszy wymiar. Skończyłem dwa IHM na nowym oprogramowaniu i jestem baaardzo zadowolony.
  Pozdrawiam.

 6. markov says:

  Jaki zakres napięcia zasilania akceptuje elektronika?

 7. mr.frost78 says:

  Witam, kiedy MOD będzie dostępny i gdzie będzie można go zakupić jak już wejdzie na rynek??

 8. SirBufor says:

  Dalej nie ma odpowiedzi gdzie można się zapisywać po to cudo. Rozumiem że jeszcze nie ma w sprzedaży ale czym wcześniej zaklepane tym lepiej.. Napisane było abyśmy nie pytali o cenę ale myślę że przy tak zaawansowanych pracach mogę już zdać to pytanie chociaż orientacyjnie.

  • tayvoy says:

   Nie przewidujemy żadnej kolejki czy zapisów.
   Rurka będzie oferowana dopóki będzie zainteresowanie.
   Ceny dokładnej jeszcze nie znam.
   Wiadomo, że będzie wyraźnie wyższa niż LT i wyraźnie niższa niż PV.

 9. Pingback: probably the best electronic from TayVoy

 10. 1krzysztof says:

  Zapowiada się nareszcie bardzo przyzwoity zasilacz.
  Podziwiam!
  Czy są już jakieś kalkulacje ceny detalicznej?

 11. jimi says:

  No to do dzieła wodzu… Potwierdzam mój pierwszy wpis.
  Poczekam.:)

 12. szczuro says:

  od 5,2 do 5,9 – jestem za

 13. psqdny says:

  Czy dodane cechy kontrolera będą również w samym układzie TayVoy-U-m?

 14. szczuro says:

  Zabezpieczenie przed nadmiernym rozładowaniem ogniw, blokujące grzanie gdy napięcie pod obciążeniem spadnie do 5,9V (2,95V na ogniwo).

  a po co to ograniczenie, skoro wczesniej nie bylo tak restrykcyjne

  • tayvoy says:

   Jeśli będzie więcej osób chcących ukatrupić ogniwa to mogę wprowadzić wybór progu blokady od 5,7V do 5,9V.
   Ale nie polecam tego.

 15. cadam says:

  czy będzie możliwość pracy na 1 baterii – a tym samym z krótszą wersją moda ?

 16. jedrzejk says:

  tayvoy – kiedy jest szansa na zakup tego cuda i czy można się na jakąś listę zapisać?

 17. lxr says:

  Mam nadzieję że cena nie przekroczy provari

 18. TrueOgre says:

  how do enter 2x 18650 in 120 mm?

  • tayvoy says:

   Basically, mod will be powered from 2 x 18350 in serial connection.
   For longer cells extension of the tube is necessary.
   Usage 2×18650 is possible in box shaped mod with controller TayVoy-U-m.

 19. SAS says:

  I jak nie ma jeszcze że tak się wyrażę prototypu ?

 20. SAS says:

  Cisza wiem że w produkcji jest .
  Kiedy przypuszczalna data jakiegoś foto ?.
  Ja mogę w ciemno kupić bo wiem że to bedzie to czego szukam

  • tayvoy says:

   Jeszcze próbna seria jest w produkcji.
   Jak tylko będzie możliwa fotka z natury, to natychmiast umieszczę.

   • rekrut says:

    No to czekamy czekamy i ręce zacieramy:).
    Ładowarki i akusy już w pełnym pogotowiu:).
    Tayvoyu czy jakaś społeczna lista kolejowa jest przewidziana?.:)
    Gdzie mam stanąć w kolejce? tutaj czy np na zielonym forum??.
    Ech za komuny to były czasy – jakimś dziwnym trafem każdy wiedział do którego sklepu za tydzień będzie dostawa np kawy – mamuśka brała wtedy czterolatka do kolejki i kupował dzieciak przydziałowe 10 deko kawy jak stary kawosz:)))). Teraz zero emocji wszystko w sklepach czeka, więc bądź człowiekiem i daj nam jak za dawnych czasów po Tayvoya postać w ogonku :))). Wcale nie muszę być pierwszy, ale żeby choć do pierwszej dziesiątki się załapać:))
    Pozdrooo.

 21. Sudi says:

  a w przypadku wycieku ogniw, zakładając że się zdarzy, elektronikę biorą diabły czy będzie jakoś zabezpieczona??

  • tayvoy says:

   Mod nie jest na ogniwa Li-Po w cieniutkich woreczkach, które łatwo uszkodzić.
   Prawdopodobieństwo wycieku ogniwa 18350 jest znikome.
   Chyba że ktoś świadomie włożył uszkodzone ogniwo.
   Ale jeśli już doszłoby do wycieku, to elektroniką martwiłbym się najmniej.

 22. Bialy_Wilk000 says:

  Czy można prosić o wymiary (mogą być przybliżone). Jeżeli dobrze zrozumiałem opis TayVoy będzie zasilany dwoma aku, czy to będzie 2×18650 ?

 23. Bialy_Wilk000 says:

  Trzeba się uzbroić w cierpliwość.

 24. SAS says:

  Czekam czekam już mogę się ustawić w kolejce po to bez testów w ciemno biorę.

 25. Bogdanor says:

  No to czekamy z niecierpliwością 🙂

 26. jimi says:

  Szykuje się bestseller, wodzu… Pikne to będzie.

 27. Pingback: Dyskusja TayVoy MOD - Strona 5 - E-Palarnia - Wszystko o Elektronicznych Papierosach - Tematyczne forum o e-paleniu i e-papierosach

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: